Zobacz też: Plakat Afisz (program) Teatr-Akcje 2007 Teatr-Akcje 2006
3. Suwalskie Teatr-Akcje Program Informacje prasowe Foto, zdjęcia Filmy wideo Księga gości, wpisz się!
 
Informacje prasowe

<< powrót do listy informacji prasowych

Sen Wahazara


Rozpoczęły się kolejne Suwalskie Teatr-Akcje. W niedzielny wieczór w GOKu w Raczkach mieliśmy możliwość uczestniczenia w pierwszym wydarzeniu tegorocznego festiwalu. Teatr Fuzja z Poznania przedstawił spektakl „Sen Wahazara” w oparciu o tekst Gyubal Wahazar St. I. Witkiewicza. Teatr Fuzja istnieje od 2006 roku. W repertuarze swoim obok Snu Wahazara ma jeszcze autorski spektakl pt. Foremka. Terenem poszukiwań Fuzji jest przede wszystkim ciało, ruch i znak plastyczny. Sami artyści mówią o sobie : „Jesteśmy cały czas teatrem poszukującym. Pierwszy spektakl zamknięty jest w przesuwające się jak w kalejdoskopie obrazami. W Śnie Wahazara sięgneliśmy po tekst, który stał się pretekstem i inspiracją do stworzenia spektaklu”.

Sen Wahazara opowiada o próbie mechanizacji kobiety, o sposobach ograniczania jej wolności i kobiecości. To pokazanie kobiety jako narzędzia służącego do spełniania podstawowych, błędnie przypisywanych od zawsze ról i obowiązków – pranie, gotowanie, rodzenie dzieci. Sen Wahazara to stwarzanie świata, w którym kobieta podlega mężczyźnie na każdej płaszczyźnie. Jedyną ocalałą postacią – jest młoda dziewczynka – świntusia – okaz marzeń i pragnień Wahazara. To ona doprowadza cały świat męski i żeński na krawędź szaleństwa i swoją zafałszowaną niewinnością odwraca założony przez Wahazara-władcę ustalony porządek. Stworzony wymarzony świat Wahazara staje się jego najgorszym koszmarem.

Tych, którym nie udało się być na spektaklu w niedzielę, serdecznie zapraszamy w poniedziałek 4 sierpnia na ul. Sejneńską 18 w Suwałkach. Tam, w siedzibie Teatr-Akcji, o godzinie 20.00 będziemy mogli osobiście doświadczyć wymarzonego świata Wahazara.


Teatr Fuzja „Sen Wahazara”

Występują:
1.Joanna Wąż – Scabrosa
2.Joanna Janicka – Lubrica
3.Jadwiga Łukaszewska – Świntusia
4.Alicja Zygadlewicz – Baba
5.Ewa Prądzyńska – Baba
6.Natalia Zawodna – Baba
7.Monika Lewicka – Baba
8.Filip Kwiatkowski – Wahazar
9.Piotr Wojtyniak – Fletryk/Pies
10.Piotr Bigus – Dr Rypman/Pies

Zapraszamy
4 sierpnia 2008 (poniedziałek)
ul. Sejneńska 18 w Suwałkach
godz. 20.00


Rzecznik prasowy festiwalu: Agnieszka Winnik-Pomichter

Kontakt:
email: niepodrodze.patronat@gazeta.pl
tel. 605961659 – Agnieszka Winnik-Pomichter
tel. 502216094 – Marta Grzymkowska (Biuro Festiwalu)

Organizatorami festiwalu 3. Suwalskie Teatr-Akcje 2008 są: Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej "Nie Po Drodze" oraz Teatr Form Czarno-Białych "Plama" z Suwałk. Współorganizatorami: Młodzieżowy Dom Kultury w Suwałkach, Regionalny Ośrodek Kultury i Sztuki w Suwałkach. Partnerami: Dom Pracy Twórczej w Wigrach , Gminny Ośrodek Kultury w Raczkach, Starostwo Powiatowe w Suwałkach, Pizzeria- Galeria “Rozmarino”, Centrum Sztuki Dziecka w Poznaniu. Wsparcie informatyczne: DBS Systems. Projekt zrealizowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Fundacji J&S Pro Bono Poloniae oraz Urzędu Miasta Suwałki. Sponsorem jest Bank BGŻ. Patronaty medialne: TVP Białystok, Polskie Radio Białystok, Radio5, Gazeta Współczesna, Tygodnik Suwalski, portal Suwalki.info, portal 4suwalki.pl, portal Suwalki24.pl, portal wp.pl.<< powrót do listy informacji prasowych
Copyright © 2008 Stowarzyszenie Aktywności Społeczno-Artystycznej Nie Po Drodze
Realizacja: DBS Systems